Катар налива още няколко милиарда долара в германската икономика
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Катар ще инвестира милиарди долари в германската икономика, съобщава икономическият в. „Ханделсблат“, цитиран от „Канал 3“.
Катарският емир Тамим бен Хамад ал Тани ще разговаря този петък с канцлера Ангела Меркел в Берлин. Тогава той ще обяви официално в кои отрасли ще бъдат вложени няколко милиарда долара, по данни на водещото бизнес издание.
„Нашата делегация ще съобщи за нови големи инвестиции. Разглеждаме Германия като изключително важен играч в световната икономика“, заяви Али Шариф ал-Имади, финансов министър на богатото на природен газ емирство, на което съседите му, начело със Саудитска Арабия, обявиха дипломатически и икономически бойкот от миналата година.
Катар притежава акции в германските гиганти „Фолксваген“ (трети най-голям акционер), „Дойче Банк“, „Сименс“, „Хохтиф“ и др.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
Златимир Йочев се разплака от щастие в ефир

Няма коментари