Калин Терзийски се трогна от загубата на Григор Димитров и написа: Мили Гришо, обичам те!

Писателят Калин Терзийски, който преди време предизвика гнева на много българи и почитатели на тениса, като нарече Григор Димитров „клето момче“, публикува във Фейсбук прочувствен текст, в който заяви, че изпитва съчувствие към него след последната му загуба. Надълго и нашироко Терзийски обясни в социалната мрежа  и твърдението си, че не е справедливо един спортист да печели в хиляди пъти повече от един писател. Преди време тези му думи, отново казани по адрес на Гришо също предизвикаха остра реакция.

„Мили Гришо – казах си – обичам те!
Сега тия мръсници, които те превъзнасяха, те плюят!
И още по-лошо – на път са да те пренебрегнат, да престанат да мислят за теб, да престанат да те помнят!
Защото силата на нищожеството, която то, нищожеството (за мой ужас), като че ли дори осъзнава донякъде, се състои в това: Нищожеството може да мрази, да ругае и да плюе Големия, но още повече – може да го забрави и да го убие с безразличието си.
И сега тия нищожества, които те възхваляваха и ме засипваха с тонове помия, задето съм изпитал предварително съчувствие към бедите ти, те…те се готвят да те разпънат на кръста на малодушното си, анонимно, плебейско безразличие.
Тълпата осъзнава, че е силна с безбройните си „осанни” и „разпни го” – ежедневни и стихийни като дъжд. От фекалии.
Мили Гришо – казвам си – обичам те! Бъди силен.
И помни, че тълпата обича да обича, обича да мрази, обича да забравя, обича да се прави на силна, обича да презира, обича да хвърля в забвение, да реве и ругае, да възхвалява и да прегазва…
Но точно в тежките ти дни, когато се вижда истинския характер на бореца, на Големия Човек, ти ще имаш подкрепата на тия, които не са ревали от възторг, когато си побеждавал. Но няма да реват и от злоба, когато губиш. И най-вече – няма да те забравят. Подкрепата на мъдрите“, пише Калин Терзийски.

 

Тоя пак е пия,пък знае ли човек,може да е обърнал резбата,то алкохола до това води

Тоя пак е пиян,а и алкохола води до изпедерестуване,милия,дали знае какво е поствал

2 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …