Иво Никодимов: Ясно е, че Бойков е атакувал НАП, Гешев е прав, че…
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
От една страна Специализираната прокуратура смята, че Иван Тодоров трябва да остане в ареста, а от друга адвокатите са недоволни, защото според тях мярка не трябва да има или ако има, тя да бъде “подписка“. Разбира се, не са доволни и от високата парична гаранция от 100 000 лева. Това коментира в сутрешния блок на БНТ журналистът Иво Никодимов.
Той коментира и разпространените вчера доказателства на прокуратурата, които уличават Кристиян Бойков и Иван Тодоров в организирания удар срещу НАП. ,,На един от кадрите ясно личи как Кристиян Бойков пише писмото с историята за руския хакер, женен за българка, след което го разпраща до подбрани медии.
Няма съмнение, че именно Бойков е човекът, който е проникнал в НАП и е източил базата данни. Как го е направил? Има два начина – първият е чрез приложението на НАП за прихващане на ДДС на българските търговци. Другият е фактът, че фирмата, в която е работил Кристиян Бойков, е имала за клиент държавна институция в лицето на приходната агенция“, обясни още журналистът. Според Никодимов думите на зам.-главния прокурор Иван Гешев, че фирмата ТАД Груп се е занимавала с киберрекет може и да се окажат основателни.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари