Журналистът Бакалов за изгубената инвестиция на VW: Нямаме толкова добри условия, тук се искат и подкупи
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Иван Бакалов, Фейсбук
Версията, че катарски акционери във Фолксваген са насочили завода в Турция е оправдание, което ще размахват тукашните пропагандисти на влластта, за да заблуждават баламурниците.
Катарските акционери са 17% от дяловете във Фолксваген, а решенията се взимат заради печалбата и стратегическото развитие, а не заради интересите на Катар.
Реалността е, че в България няма достатъчно добри условия в сравнение с Турция и като пазар, и като кадри, и като съдействие и инвестиции от държавата.
Съседни страни като Румъния още преди години привлякоха чужди инвеститори в строителството на коли, като им даваха големи предимства. Например корейския завода на „Деу“ избра в началото на 90-те Румъния пред България, защото там им дадоха инфраструктура и терен без пари, освободиха ги от мита за внос на части и от данък печалба 5 години. А в България им искаха подкупи.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Никой не ебава циганската,,държава“ на Вожда Тиква за НИЩО !!!
И ако вдянахте и спрете да му гласувате,то той е история !
Да така е!?!През периоде 1991-1995 бях кмет на Община Айтос. Добрахме се до интерес от арабска фирма, /подпомагана от английски мениджъри/ за производство на база дълбочинно обработване на суровини, като соя, царевица ,слънчоглед, пшеница в огромни количества.Не влизам в подробвости, но след хиляди проблеми и протакания от нашите „съветници“ от Общинския ни съвет, най-накрая се реши да създадем съвместно дружество,/ Джойн вентчър/ между инвеститора и общината, която щеше да участва със земята /Апортна вноска/, като дял в држеството.На другия ден, когато трябваше да регистрираме дружеството в БОС, се оказа, че са предявени претенции за терена от „едно подставено лице“/,виден съветник, който гласува „За“/, а се оказа по- късно ,че е имал „взимане- даване“ с наша фирма, която е била засегната по някакъв начин от тази инвестиция???Инвестицията ,през1994, беше на стойност 200 милиона долара, като нашия дял, договорихме на 11% /22 милиона долара/.Целият ни годишен бюджет по тогавашния курс на лева беше близо 200 милиона лева, а доколкото си спомням 1 долар се разменяше за 44-45 лв. за долар!?!След като беше образувано дело и след като всико се проточи, инвеститорите се ОТКАЗАХА и по неофициална информация, са осъществили плановете си в съседна Румъния!Безработицата тогава беше огромна, а ние загубихме 800 високоплатени работни места и огромни приходи от ДОД и други, за Общината и за Държавата ни!?!От тогава, не искам да чуя за кметско място или нещо свързано с „държавническа “ дейност.Пенсионер съм, на 74, но продължавам да работя от момента в който се пенсионирах, в промишлено предприятие в Айтос, на трудав договор, като стругар-автоматчики и настройчик и съм много доволен, защото се чувствам полезен , но всъщото време и удовлетворен, защото това беше първата ми работа, в началота на трудовата ми кариера преди 50 години!?!Това е! Нещата не са се променили и досега, затова „Надежда всяка оставете“ за инвестиции в нашата „скапана“ държава….Прекия „помияр“, виновник за това, е все още жив и здрав, но никой и не помисли да му се потърси отговорност, за „фалшивата „си претенция, която след 2 години беше отхвърлена от съда??? След „дъжд“- качулка???Предполагам, че това не е изолоран случай, за мащабите на цялата ни страна, но на никой от управляващите не му и минава през ума , мисълта и въпроса, ДО КОГА ЩЕ Я КАРАМЕ, все така???
БИВОЛА КРАВА НЕ СТАВА ЛЪЖИ ЛЪЖИ ЛЪЖИ , ЗАЩО НЕ ЖИВЕЕ В БЪЛГАРИЯ ,,,,ОТ КАДЕ ТАЯ ЗЛОБА,,,