Ето докъде я докарахме в България: Глутница нападна момиче, защитници на кучетата обвиниха детето в … лоша карма

К.К. (философ)

Майка сигнализира до популярен български информационен сайт, че дедето ѝ е било нападнато от глутница улични кучета, докато отива на училище.  „Едното я захапало за крачола на дънките, другото я захапало за крака отзад коляното, другите се опитали да я захапят за ръцете. Започнала да вика и да ги рита и като по чудо успява да избяга, отървавайки се само с една рана”, разказва майката за случая, станал в един от големите български градове – Варна.

Инцидентът  за пореден път доказва, че проблемът с бездомните кучета, който го има навсякъде у нас, не е решен. И човек очаква буря от коментари по темата на недоволни граждани.

Да, буря от коментари наистина има, но в защита на …КУЧЕТАТА!

Ето някои от мненията:

„Кучетата разпознават лошите  от добрите човеци, може би детето в предния си живот е имало много грехове. Кучетата си знаят работата, не им се месете, и те имат права, може би някое от тях в момента е било в тежка житейска ситуация. Не бива да съдим преди да сме се запознали детайлно със ситуацията.

Ако детето е под 14 години, защо ходи само по улиците? За вас като родители закони няма ли, защо не ги спазвате?

„Питам  се, с кой акъл  майката  пуска  детето си  само  на училище.  За  такива родители трябва   съд.

Разбира се, има я и ответната реакция, много хора се възмутиха от подобни разсъждения. Други пък отдоха в противоположната крайност – призоваха уличните кучета да се избият.

Както и да погледнем на проблема, фактът, че има хора, които са склонни да вземат страната на уличните кучета, а не тази на едно нахапано дете на България, говори ясно, че нещо не е наред в обществото ни.  Всъщност едва ли е само едно нещо…

Тези (куче защитници) да се дадат на една такава глутница.

В България вече кучетата са много по-важни и защитени от “лошите човеци“ които се пречкат в “тежките им житейски ситуации“.

това-е-работа-на-кметството-да-пребират-бездомните-кучета-в-приют-не-само-да-пият-кафета-по-време-на-работа

Как може кучета да се слагат на първо място след това детето не ви ли е срам като не могат да се справят с бездомните кучета с само лапат пари за това разрешете на ловците да решат проблема

Жалко, но факт, в България децата не се защитават,никъде по света го няма това равнодушие към децата,но какво да обсъждаме нацията ни си отива,ще останат само кучетата и котките

5 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …