Коментари на: Да платиш 30 евро за такси и да получиш касова бележка за пица, кола и ракия https://vihrogon.bg/%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%88-30-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%be-%d0%b7%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8-%d0%b8-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%88-%d0%ba%d0%b0/ Сайтът на свободния дух Sat, 07 Jul 2018 13:13:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 От: снежана https://vihrogon.bg/%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%88-30-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%be-%d0%b7%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8-%d0%b8-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%88-%d0%ba%d0%b0/#comment-840 Sat, 07 Jul 2018 13:13:19 +0000 https://vihrogon.bg/?p=10567#comment-840 На Автогара София ми се наложи да взема такси до най-близкото обменно бюро.Служител от охраната ми показа пиацата и тръгна с мен.Казах му че сама мога да се справя, не е пороблем, но той упорито ме следваше, допуснах от учтивост и ме заведе при едно от многото таксита на стоянката. Курсът до бюрото беше кратък.Не виждах брояча за отчитане и попитах таксиметровия шофьор къде е. Посочи ми го някъде долу до краката си и че дължа 40лв. Гледах го изумено, беше ранна утрин, нямаше жива душа наоколо, но добих смелост и казах, че такава сума ще му платя само с полиция, на което ми отговори троснато и заповеднически „Айде плащай по бързо че бързам“ Разбрах че ме прави на глупак, идиот, невежа и какво ли не. Дори при завишената им тарифа от гарите, по това време 1.30, 40лв които искаше, беше за разстояние дори повече от София-Перник и не можех да ги платя за разстояние от Автогарата до най-близкото чейнч бюро, но шофьора упорито ги искаше.Изведнъж се сетих за служителя от охраната, който ме заведе при неговата кола.Казах му, че директно се връщам на Автогарата и приятеля му /така предположих/, с когото правят „далавери“, смятайки провинционални глупаци всеки озовал се там, ще изчезне за 5 Мин. от повереното му работно место, след което омекна и ме пита „Е колко“ Не си спомням колко му дадох, но оттогава съм с предубеждение към цялото това съсловие, а има съвестни таксиметрови шофьори и жалко, че някои съсипват авторитета на тази служба. Наистина трябва сериозни наказания.

]]>