Първата ни ракета в тениса Григор Димитров се подготвя усилено за старта на Мастърс турнира в Монреал. Българинът направи тренировка с номер 27 в света Лука Пуй на кортовете в канадския град.
Димитров показа добра физическа кондиция в заниманието с французина, пише Монитор.
Мачовете от основната схема започват утре, а първият съперник на Гришо е Стан Вавринка. Швейцарецът води с 5-4 победи в преките двубои помежду им. Последният успех на Григор Димитров над Вавринка бе на Мастърса в Синсинати преди три години, като тогава българинът постигна четвърти пореден успех над този противник. Ако преодолее именития швейцарец, Григор ще си уреди мач с Карен Хачанов. Руснакът започва директно от втория кръг на състезанието.
Григор Димитров се пуска и в турнира на двойки, като ще си партнира с Кей Нишикори. Първите им съперници са четвъртите поставени Хория Текау и Жан-Жулиен Ройер. Димитров и Нишикори са в долната половина на схемата, където Анди Мъри и Фелисиано Лопес започват срещу вторите поставени Марсело Мело и Лукаш Кубот.