Въвеждат часове по възпитание в училище
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
източник: NOVA
Часове по възпитание влизат в програмата на учениците. Идеята е на образователното министерство. Експертите вече подготвят новата стратегия, чиято цел ще е да определи ценностите, които децата трябва да притежават.
И сега училищата и детските градини осъществяват възпитателна дейност, но параметърът ѝ не е дефиниран. Сред заложените цели в проекта са учениците да знаят какво е толерантност, уважение и патриотизъм. От синдикат „Образование“ дори предлагат учителите да пишат оценки на база поведението на децата в училище.
„Това не означава, че ще бъде иззета функцията на семейството. Напротив, всички деца, които влизат в класната стая, влизат с различни ценности, с различно възпитание. Смятаме, че има едни общочовешки ценности, които трябва да се развият и на които ние изключително много държим“, заяви заместник-министърът на образованието и науката Таня Михайлова.
„Оценка за дисциплината на съответния ученик – нещо, което би демонстрирало неговите умения да живее в социални общности и би гарантирало правата на другите деца. Наше изследване показа, че в повечето от страните има такава оценка“, каза синдикатът от „Образование“ – КТ „Подкрепа“ Юлиан Петров.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Синоптик: Идва затопляне, но за кратко
От днес 620,20 евро минимална заплата
Нинова нахока Румен Радев

Няма коментари