Волен Сидеров за Валери Симеонов: Щом правителството се управлява еднолично, напускай и не се прави на ощипана мома!

С и без НФСБ ще вървим напред. Ние сме се споразумели. Когато си се разбрал, се държиш мъжки, не като ощипана мома. Това заяви в сутрешния блок на bTV лидерът на „Атака“ Волен Сидеров по повод критиките на Валери Симеонов към правителството на Бойко Борисов и предстоящата среща между Патриотичния фронт и ГЕРБ.   „Можем и без други министри, без други вицепремиери. Важно е това, за което сме се споразумели – програма за управление на България“, подчерта Сидеров, предаде Блиц.

Той изтъкна, че Симеонов като лидер на НФСБ сам нарушава коалиционното споразумение, като се „събира на тайна среща да решава дали да остава във властта“.   По повод твърденията, че Борисов управлява еднолично, Сидеров припомни назначенията на Кирил Войнов и други подобни, които били по предложения на вицепремиера Симеонов.

Лидерът на „Атака“ заяви, че ще настоява Цветан Цветанов и министрите на ГЕРБ да кажат дали премиерът управлява еднолично, „с палка в ръка“.   Сидеров подозира, че изказванията и действията на Валери Симеонов са „изнудване или предотвратяване на някаква лоша новина за самия вицепремиер“. „Чувам, че за постове настоява. Ако това е начин да си извоюва министерски пост, аз съм против. Или на овакантените, или някакъв друг. Ние знаем за неговата титанична битка с министър Ангелкова“, посочи той.   „Как ще поеме отговорност вицепремиерът Симеонов за това, че набеждава един от министрите в престъпление, а компетентният орган казва, че няма престъпление?“, попита лидерът на „Атака“.

„Аз не съм рушител. Аз искам нещата да вървят“, отговори той на въпроса дали призовава Валери Симеонов да подаде оставка от правителството.   „С Борисов може да сме били във всякакви отношения, стиснали сме си мъжки ръка и имаме споразумение“, каза още Сидеров. „Не да се крием по хотели и на тайни сбирки да решаваме“, добави той.

„Не може да казваш, че правителството се управлява еднолично. Тогава какво правиш в него? Излизай, напускай, започвай партизанска война, ако искаш. Но не може да си в него и да казваш, че това е лошо“, каза той по адрес на Валери Симеонов.   „Няма нарушена комуникация, има Радини вълнения от страна на НФСБ, които се държат като ощипана мома“, коментира още Сидеров.     Той увери, че не е заявявал амбиция за министерски пост. „Моята роля е по-добра в парламента и като човек, който знае какво е в политиката“, смята той.

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …