Варненци коментират „Защо така бе, кмете? Няма такава глупост на новия път в „Аспарухово“!

Снимки: „Петел“

Един от новите пътни участъци във варненския район „Аспарухово“, с които община Варна постоянно се хвали, предизвика недоволството на гражданите. Става въпрос за ремонтирания участък от бул. „Народни будители“, както и за съседните улици.

Възмущението е най-вече заради поставените бетонни блокове за преграда в средата на пътните отсечки.

Какво безумие направиха – ПО СРЕДАТА НА ШИРОК БУЛЕВАРД ИЗ***ХА ЕДНИ БЕТОНИ, които стесниха булеварда с 1 метър. Асолютни МАЛОУМНИЦИ!!! А и колко е ГРОЗНО…“, този коментар във форума на „Петел“ показва доста точно оценката на варненци за поставената преграда.

На практика, всеки който е видял бетонната стена, която навява асоциации за военен обект и фортификация срещу преминаване на танкове, че чуди дали не можеше да се измисли друг начин за разделяне на платната.

За цялата реконструкция на бул. „Народни будители“ и свързани с него улици от ЕС община Варна получи 5,5 млн. лева. Със сигурност при такива средства можеше да бъде намерено и по-елегантно решение за преграждането на трасето.

 

Освен , че е грозно е супер нефункционално. Затапва се бъдещото интензивно движение, при завой на ляво и покрай автобусната спирка. Защо няма „джобове“ за автобусите на спирките ? Намаля се ширината на платното при което няма възможност от избягване на удари, а при поднасяне и сблъсък, този бетон е не „еластичен“ поне като мантинела. Профила усигурява сигурно излитане на автомобил при удар. Така е когато се проектира на бюро без предварително системно наблюдение и оценка на пътното движение. Следващата глупост следва с кръстовището до гимназията. Там ще се отнеме пропускливостта на автомобилите на гражданите, 4РПУ, два супрмаркета и родителите ползващи паркинга до Била.Освен това по-дългите ППС няма къде на да направят обратен завой , освен на пренатовареното кръстовище до кметството. Ще бъде ад, никой не мисли за доброто на гражданите, въвеждат се само рестрикции за да им е лесно на тях.

правилно е – браво кмете!
просто селените от Аспарухово не знаят – така се парви за сигурност по целия свят!

Сигурно селяните от Аспарухово също не знаят защо потънаха едни милиони за системата за градска мобилност, която вече морално остаря и също така не знаят кака така се разкопават 3 от основните булеварди на Варна по едно и също без да се работи по тях, защото няма достатъчно работан ръка.

Едно е да си селянин ,друго да си селяндур разбирачо на тънкия замисъл на архитектурната мисъл.

4 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …