Българин пита: Защо Англия не прие еврото…?

Блиц Новини
3

Още преди Брекзита коментирах и зададах риторичен въпрос…..Защо Англия не прие еврото……? Самите англичани казват : Напускаме ЕС, защото не искаме да приемем повече емигранти, които вече ги имаме по ЗАПОВЕД на Германия……! Риторичният ми въпрос остава : Защо Англия не прие еврото……?

Това написа българин с аватар Крис в един от най-четените сайтове.

Посочете дали е прав в коментарите отдолу.

А темата, която той коментира са думите на Владислав Горанов, който заяви твърдо, че приемането на еврото ще донесе само ползи на България.

Разбира се, много от коментиращите изобщо не са съгласни.

Ето някои от коментарите:

Тъй ще ни оправи, че няма да разберем откъде ни е дошло това „оправяне“ – отзад или отпред! То е ясно. Откакто свят светува винаги богатите оправят бедните – в онзи смисъл само че.

Ще имам ли изобщо пенсия, след като работодателите ми изобщо не ме осигуряваха с години. По последни сведения се очаква да не доживея до пенсия, с което ще освободя както държавата, така и себе си от очакването да доживея достойни старини. И тогава защо изобщо трябва да ми пука дали България ще приема евро, марки, паундове, рупии или ако ще и йени. Защо изобщо трябва да ме интересуват трептежите на Владко, след като за него българите нямат абсолютно никакво значение?

Ако пенсията ще се определи на 100 евро ,какво ще мога да си позволя да плащам ,ако например 1 хляб ще бъде 1 евро ,т.е. следвайки пазарната икономика и цените ще се променят както в другите държави ,които преди нас въведоха еврото

Има поддръжници на приемането на еврото, разбира се:

Посочете държава която да е приела еврото и да е заживяла по зле от България ? няма такава. Еврото означава стабилност и разтеж в икономиката… но в България няма да се случи скоро. Защото трудно ще се крадат пари от банките и ще се правят далаверите… С еврото ще е доста по трудно и дори невъзможно. Докато на власт са Герб,Бсп,Дпс… евро няма да видим.

Швеция също не е приела еврото .Не в еврото е проблема а в икономиката и корупцията.

Ще се радвам да не се получи,защото когато са приели еврото много фалити е имало, да не говорим че у нас ще бъде още по зле.

3 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …