Ало-измамници печелят от чумата
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
За нов вид телефонна измама предупреждават от Асоциацията на говедовъдите в България. Фалшиви ветеринари звънят на животновъди, за да ги изнудват под заплаха, че в стадото им има чума. Това разказа Михаил Михайлов от асоциацията, пише Пик:
„Един наш фермер приема телефонно обаждане, в което му се казва, че се обаждат от Държавен фонд „Земеделие“, че стадото му е заразено с чума по дребните преживни животни, наложително е веднага държавните ветеринарни служби да вземат кръвни проби и това трябва да стане след няколко часа. След което този глас му загатва, че този проблем може да се уреди по някакъв начин, но все пак трябва да се внесе някаква сума.“

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
Златимир Йочев се разплака от щастие в ефир

Няма коментари